O NÁS

 

 

Skupina orientálnych tancov ANTHEA pôsobí v Považskej Bystrici a tvorí ju päť žien očarených tancom a nadšených krásou orientálnych kostýmov.

 

V máji 2005 začali navštevovať kurz orientálneho tanca, avšak za krátky čas zistili, že im len tréningy v telocvični nestačia a tak v r. 2006 založili vlastnú skupinu, ktorej dali názov Anthea a zo zábavy sa zrazu stal ich nový životný štýl.

 

  „Anthea“ v preklade znamená kvitnúca a toto slovíčko presne vystihuje každú tanečnicu zo skupiny – odkedy sa venujú tomuto koníčku, každá jedna sa zmenila – opeknela, pôsobí ženskejšie, doslova kvitne.

 

Takpovediac dušou  a umeleckou vedúcou skupiny je tanečnica INTISAR.

 

Okrem klasického orientálneho tanca sa skupina zaoberá i ďalšími štýlmi, ako je moderný indický tanec Bollywood či Tribal Dance (tanec obsahujúci v sebe prvky pôvodného kmeňového tanca). Každý tento štýl je špecifický kostýmami, šperkami, celkovou úpravou tanečnice, čo samozrejme obecenstvo fascinuje. Z ďalších štýlov tanca, ktoré sú bežnému slovenskému divákovi už známejšie a ktorým sa skupina Anthea taktiež venuje, sú cigánske či španielske – vždy samozrejme premiešané s určitou dávkou orientálnych prvkov, čo celému predstaveniu dodávu tu správnu chuť a atmosféru.

 

Kostýmy sú veľmi dôležitou súčasťou každého tanečného vystúpenia. Zaujímavosťou určite je, že tieto si vyšívajú dámy zo skupiny Anthea prevažne samé.

 

 

 

Teraz už len krátke predstavenie členiek skupiny ANTHEA: 

 

 

 

INTISAR

Triumfujúca,  nadšená

intisar@anthea.sk

 

 

  

 

 

AZHAR

Kvet, kvetina

azhar@anthea.sk

 

 

 

 

 

SAMIYAH

Vznešená

samiyah@anthea.sk

 

 

 

 

Nadirah

Jedinečná

nadirah@anthea.sk

 

 

 

 

AMAR

Láska

amar@anthea.sk

 

 

 

Hosted by MaM multimedia, six sense of web