INTISAR

Triumfujúca, nadšená

 

Umelecké meno túto tanečnicu skutočne vystihuje. Intisar je tancom naozaj nadšená, venuje sa mu celý svoj život. Pôvodne sa zaoberala slovenským ľudovým tancom, no odkedy spoznala krásu orientálneho tanca, venuje sa výhradne jemu.

 

Zo začiatku navštevovala kurzy orientálneho tanca, ktoré viedli lektorky z Trenčína a Martina. Zakrátko však Intisar táto cesta nepostačovala a keďže doslova dychtila po nových prvkoch či štýloch tanca, začala vyhľadávať ďalšie možnosti. Vzdeláva sa nielen pomocou výukových DVD, no predovšetkým absolvuje stále nové a nové semináre zamerané na zdokonaľovanie sa a výuku techniky orientálneho tanca.

 

Spočiatku navštevovala semináre Layly Abdel - jednej z prvých lektoriek orientálneho tanca v ČR. Súkromné lekcie neskôr absolvovala u brnenskej lektorky Svetlany Synákovej (skupina Rahat Lukum), ktorá sa zameriava predovšetkým na Tribal dance, či u ďalších brnenských lektoriek – Maya (výuka tanca s činelkami, rytmika orientálneho tanca) a Sooraya (Studio Slunce Brno). Čo sa týka seminárov, môžeme spomenúť lektorky z COT Brno – Káťa Krejčová a Lenka Zychová, Mona z Liberca, či z Prahy Rena Milgrom...

 

No Intisar si samozrejme nenechá ujsť ani semináre profesionálnych tanečníc a lektorov zo zahraničia. Spomedzi osobností môžeme spomenúť členky snáď najznámejších svetových skupín orientálneho tanca z USA - Bellydance Superstars (Jillina, Amar Gamal, Aziza, Sharon Kihara) a Bellyqueen (Amar Gamal, Kaeshi, Anasma, Elisheva, Sandralis a Cara).

Pojmom vo svetovom merítku sú i ďalší lektori, ako Ehab Atia či Leyla Jovanna.

 

Vďaka všetkým týmto poznatkom a skúsenostiam Intisar začala tvoriť vlastné choreografie, a to ako pre seba, tak i pre celú tanečnú skupinu.

 

Rozmanitosť tanečného repertoáru je veľmi náročná na kostýmové vybavenie, ktoré si navrhuje a v prevažnej miere i tvorí sama Intisar. Svoje skúsenosti s tvorbou kostýmov využíva aj pri navrhovaní modelov pre skupinu.

 

Späť na stránku o nás

Späť na stránku kurzov a seminárov